روش نصب و اجرا جی اف آر سی (جی آر سی)

در اجرای نمای ساختمان، طراحی صحیح و اصولی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. عدم اجرای نمای به صورت صحیح و اصولی باعث می گردد که بعد از مدتی در اثر  سیکل های گرما و سرما و یا وزش باد ،نما دچار خرابی  گردد.

نصب و اجرای نمای GFRC با توجه به ابعاد و طرح پنل ها و همچنین شرایط نصب (از لحاظ دسترسی ) متفاوت است. به طور کلی بهترین روش اجرای این متریال روش نصب حشک بوده که به روش پنهان (پیچ و مهره) یا اتصالات جوشی و یا به روش ترکیبی با اسکوپ و دوغاب اجرا می شود که در اجرای روش ترکیبی اسکوپ و دوغاب، نحوه اجرا مانند نصب نمای سنگ می باشد.

شرکت مبتکر بتن سورین قابلیت ساخت قطعات GRC به صورت کاملا سفارشی مطابق با طرح و ابعاد مورد نظر مشتری را دارا می باشد. به موجب همین امر، به فراخور شرایط پروژه بهترین روش نصب به کارفرما اعلام می گردد. 

پس انجام محاسبات سازه ایی و تاییدیه کارفرما، شاسی کشی فلزی جهت از بین بردن تمامی ناشاقولی های ساختمان آغاز می شود. سپس پنل های جی آر سی با توجه به دیتیل های نصب تایید و تعبیه شده در داخل قطعاتبه کمک اتصالات بازشو (پیچ و مهره و ...) به شاسی متصل می گردند. شایان به ذکر است که در زمان طراحی این اتصالات، قابلیت رگلاژ قطعات نیز در نظر گرفته خواهد شد. از مهمترین ترین ویژگی های این روش میتوان به غیر قابل رویت بودن محل قرار گیری پیچ ، مهره و براکت ها اشاره نمود.